Maskë për një lëkurë sa më të butëDëshironi të keni një lëkurë të butë dhe pa probleme, që ju të ekspozoheni në plazh pa menduar për problemin se mund t’ju bëj keq dielli apo vapa. Ne do t’ju tregojmë një maskë jo shumë të kushtueshme dhe fare të thjeshtë për t’u pergatitur në kushtet e shtëpisë.
Përbërësit;

Maskë për një lëkurë sa më të butë  500 gram çokollat kuverturë
200 ml qumësht
100 gjalpë
Përgatitja;
Marrim një tenxhere hedhim çokollaten e coptuar dhe e vendosim siper një tenxhereje tjeter, ku valon uji e cila na ndihmon në shkrirjen e çokollatës më së miri. Më pas hedhim gjalpin e qumështin, i përziejmë mir të gjitha deri sa të na bëhet një masë e njetrajtshme. Me pas e aplikojmë masken në të gjithë trupin, e masazhojmë pak lekuren me ndihmen e gishtërinjëve në mënyrë që të përthithë sa më mirë vitaminat e duhura. Qendrojmë 30 minuta të shtrirë në mënyrë që të marrim rezultate të kënaqshme, dhe më pas duhet të bëjmë një dush me ujë të ngrohtë dhe përdorim një peshqir të butë për fshirje. Këtë maskë duhet t’a aplikoni një herë në javë dhe pas do të keni një rezultat me të vërtetë çudibërës.

Lexo me shume: Maskë për një lëkurë sa më të butë | Sekrete Bukurie http://www.sekretebukurie.com/maske-per-nje-lekure-sa-me-te-bute/#ixzz2Kxu7ojue

Çfarë mendoni? Komentoni më poshtë...

Lajme të tjera...