Trendet e flokëve për femra 2013 (FOTO)Sepse çdo femër ka nevojë për të ndryshuar dukjen e saj dhe stilet e flokëve herë pas here ndryshojnë përgjatë stinëve dhe shpesh herë ne nuk e dimë se çfarë është e modës dhe elegante, e çfarë është jashtë tendencave të stilit.

Trendet e flokëve për femra 2013 (FOTO)Pra, ne kemi vendosur për t’ju dhënë një pasqyrë të shpejtë të stilit të flokëve të femrave për vitin 2013 se cilat janë gjërat që ju duhet t’iu përkushtoheni me vëmendje kur dëshironi për të marrë një prerje të re flokësh në vitin 2013.
Pra, le të fillojmë me shpejtësi duke vënë në dukje poshtë tendencat e mëdha në stilin e flokëve të femrave në vitin 2013.
E pra, prirja kryesore kur është fjala për stilin e flokëve për femra në vitin 2013, është prerja e flokëve asimetrike dhe ngjyrosja e ndërlikuar që vihet në pah. Pra, nëse ju jeni tipi i femrës që preferon flokë të shkurtëra, por ndjeni se doni të kërkoni për të bërë diçka të re me flokët tuaja, atëherë ne besojmë se shkurtimet asimetrike do të bëjnë për ju.
Nëse ju jeni edhe më të guximshme, ne ju këshillojmë që të shtoni disa theksime më kontrastive dhe ju do të shikoni veten më të freskët dhe elegante.
Dimitri Vinokurov, Alena Shchepina, Goldwell dhe Dudenko kanë ardhur me disa stile flokësh të bukura dhe emocionuese për femrat asimetrike në vitin 2013 ku edhe ju mund të gjeni disa frymëzime prej tyre.
A keni një fije floku të natyrshme me onde ose kaqurrela dhe dëshironi për të punuar rreth kësaj? Flokët e dredhura janë një tjetër trend i mrekullueshëm për stilin e flokëve të femrave në vitin 2013 në lidhje me këtë.
Megjithatë, nëse ju dëshironi të keni flokët tuaja të gjata dhe po synoni për një vështrim më femëror në vitin 2013, atëherë merrni frymëzimet nga vitet ‘50 dhe ‘60, kur është fjala për prerjen dhe stilin e flokëve tuaja.
Çfarë mendoni ju? Shkoni për ngjyrat e flokëve të forta dhe hyni atyre të dhënave që me të vërtetë flasin për vitet e 60-ta dhe ju jeni vetëm një zonjë e përsosur Retro në vitin 2013.
Lana del Rey ishte një frymëzim i madh për stilet e flokëve të femrave në vitin 2013 dhe ajo ka disa sallone ondulimi ku ia rregullojnë flokët sikurse femrave moderne të viteve të 60-ta. Hidhni një sy më poshtë dhe shkoni me këtë stil!
Flokët e gjata me onde do të qëndrojnë gjithmonë seksi dhe në modë. Këtë vit, Franck Provost ka projektuar përsëri disa stile mahnitëse e seksi të flokëve të gjata për femrat në përgjithësi. Këto stile të flokëve janë të përsosura për 25 vjecaret, e pse jo edhe për ato mbi moshën 30 që e përshkruajnë dhe e konsiderojnë veten si një zonjë të stilit të lartë që e pëlqen anën e saj femërore dhe delikate ku me anë të kësaj ia tregon atë botës në mënyrë sipërfaqësore.
Nëse ju pyesni veten se cilat janë tonet më të rëndësishme të ngjyrave ose cila është ngjyra e flokëve të vitit 2013, edhe ne besojmë se tonet më adekuate do të ishin ato prej ngjyrave të dheut ose kafe së bashku me thekse kontrastive që janë lëvizje.
Tonet ombre edhe pse janë të vrazhda, vazhdojnë të qëndrojnë akoma në modë, kështu që nëse ju tashmë keni një ngjyrë ombre, qëndroni në atë dhe do të shohim se si ju mund të rregulloni flokët tuaja më mirë, duke marrë një vështrim në prerjen e flokëve në mënyrë të shkëlqyer nga Chris Williams me koleksionin e tij për vitin 2013.
Gjithashtu, flokëkuqet vazhdojnë të qëndrojnë akoma në trend, sepse ngjyra natyrale e flokëve tuaja të kuqe është ende e modës sic edhe do të shihni në vijim përgjatë këtij viti. Pra, këto janë stilet e flokëve më të rëndësishme sa i përket vitit 2013 në lidhje me trendet dhe shkurtimet.
Duhet të keni një vështrim të qartë dhe të ndryshoni stilin tuaj. Tani është moment juaj, veproni!

Çfarë mendoni? Komentoni më poshtë...

Lajme të tjera...