Me thuaj kujt shenje horoskopi i perket, te te them se si te vishesh!Dashi:
Elegante por ne te njejten kohe sportiv dhe praktike. Keshtu eshte nje veshje e shenjes se dashit i padurueshem, zgjedh veshjet duke ndjekur komoditetin. Trasgesiv por ne te njejten kohe ambicioze, mundohen te vishen ne menyre formale.

Me thuaj kujt shenje horoskopi i perket, te te them se si te vishesh!Demi:
Dominues nga Aferdita, ato qe i perkasin kesaj shenje i pelqejne veshjet e rafinuara dhe tradicionale, qe jane te pershtatshme per rastin. Atyre i pelqen gjithmone te vihen ne qender te vemendjes , prandaj e ndjekin shume moden.

Binjaket:
Shume te gjalleruar dhe kurioz , nuk i japin shume rendesi veshjesh duke qene nje shenje e pavemendshme, por intelektuale. Informal dhe ironik , i pelqejne veshjet e rastit, ne mendje kane vetem bluze dhe xhinse.

Gaforrja:
Te turpshem dhe shpesh formal me raportet me te tjeret, ato qe i perkasin kesaj shenje i kushtojne shume vemendje veshjesh. Te rafinuar, preferojne ngjyrat delikate qe te pershtatet me personalitetin e tyre, por atyre nuk i pelqen te jene qe qender te vemendjes, por vetem ne sferen e tyre familjare.

Luani:
Shume mendjemedhenj dhe elegante, Ato qe i perkasin kesaj shenje i pelqen te duken bukur , prandaj kur munden blejne veshje te bukura; veshje te markave me e njohura. Dominues nga dielli , kjo shenje e zjarrte i njeh menjehere veshjet e nje marke te mire dhe nuk kane nevoje te pyesin te tjeret.

Virgjeresha:
Nje nga shenjat me kritike te horoskopit, e njohur per kujdesin qe e karakterizon, zgjedh me shume saktesi veshjet . Te pasigurte dhe te rafinuar te lindurit e kesaj shenje , kane shume kujdes sesi paraqiten para te tjereve duke preferuar veshje praktike.

Peshorja:
Shenja e klasit , jane shume te kujdesshem per formen, menyra se si paraqiten me veshjet me ngjyra dhe kepucet. Te njohur per elegancen , te rafinuar dhe mundane, peshoret e shoqerueshme dhe sentimentale urrejne gjithçka qe eshte e ekzagjeruara. Ato dhe kur vishen duan veshje elegante dhe te thjeshta ( ndoshta dhe te markave te njohur)

Akrepi:
Te ekzagjeruar por ne te njejten kohe shume te rezervuar, te lindurit e kesaj shenje jane kontradiktore edhe kur behet fjale per veshjen e tyre. Te terhequr nga ngjyrat e erreta dhe provokuese, kjo shenje femerore perzien agresivitetin dhe turpin vazhdimisht ne veshje arrin te jene klasik dhe rebel njekohesisht.

Shigjetari:
Zemergjere, ato pelqejne veshjet sportive dhe komode. Femrat e kesaj shenje veshin shpesh xhinse dhe atlete duke levizur ne menyre te shkathet dhe femerore. Dhe shigjetari parapelqen ngjyrat e forta , ashtu si dhe komoditetin me nje veçanti ne stil. Kurioz dhe te aventures, ndonjehere ato pelqejne veshjet qe jane te veçanta, por gjithmone ne nje limit.

Bricjapi:
Shume te ashper por te rafinuar, ata kane shije shume precize ne fushen e veshjes. Formale por jo shume , te thjeshte por me pak klas brenda. Ato jane te guximshem por veprojne me kujdes. Femrat e kesaj shenje jane shume fine. Ndonjehere menyra e tyre e te veshurit eshte e pakapshme.

Ujori:
Shume ekstravagante dhe rebel, jane gjithashtu intelektual dhe ironik. Shenja e ujorit vishet ne menyre qe te mos te ngaterrohet me tjeret. Ato jane te pashoqeroueshem dhe ne veshje veshin gjera jashte mode . te pavaruar dhe idealist , jane me te terhequr nga shpirti sesa nga materializmi.

Peshku:
Ashtu si gaforrja dhe peshqit, pelqejne cdo gje delikate duke shfaqur ne te njejten kohe dhe fantazine e tyre. Ato jane misterioz dhe parapelqejne veshjet e mendafshit dhe te gjitha veshjet me ngjyra delikate. Jane shume te terhequr nga gjeja e bukur.

Çfarë mendoni? Komentoni më poshtë...

Lajme të tjera...