Maskë me vaj ullir dhe kos për flokë me yndyrë
Maskë me vaj ullir dhe kos për flokë me yndyrë   Përbërësit;
4 lugë vaj ulliri
1 filxhan çaji kos
Dy të verdha veze
Përgatitja;
Merrni vajin ullirit hidheni në një tas më pas hidhni kosin dhe dy të verdhat e vezëve. Përzieni mirë masen e krijuar dhe vendoseni mbi kokë. Filloni duke lyer më parë pjesën e skalpit, lyeni me kujdes dhe masazhojeni duke përdorur bulëzat e gishtave. Pastaj, lyeni gjithë flokët me masen e krijuar dhe lëreni të qëndrojë 30 minuta. në fund shperlani flokët me ujë dhe lani siç bëni zakonisht. Kjo maskë falë përbërjes së kosit me acid laktik do të eleminojë prezencën e yndyrës së tepërt, të verdhat e vezës do t’i dhurojnë shkëlqim flokëve dhe shëndet, ndërsa vaji i ullirit do t’i bëjë ato të lëmueshëm dhe më të lehtë në proçesin e krehjes.

Lexo me shume: Maskë me vaj ullir dhe kos për flokë me yndyrë | Sekrete Bukurie http://www.sekretebukurie.com/maske-me-vaj-ullir-dhe-kos-per-floke-me-yndyre/#ixzz2NEjpVT3C

Çfarë mendoni? Komentoni më poshtë...

Lajme të tjera...