Maskë me krem qumështi dhe shafran për lëkurë me shkëlqimMaskë me krem qumështi dhe shafran për lëkurë me shkëlqim Përbërësit;
2 lugë krem qumështi
Shafran
Përgatitja;
Merrni shafranin grijeni imët dhe hidheni në tasin ku më parë keni vendosur kremin e qumështit. e lini shafranin të qëndrojë në qumësht gjatë gjithë natës, dhe në mëngjes përzieni mirë përbërësit. Merrni masen e krijuar dhe me të lyeni fytyren duke përdorur gishtat për të vendosur masken dhe masazhuar lehtësisht. Kjo recetë e përgatitur në shtëpi do të riparojë tonin e lëkurës suaj dhe do t’i dhurojë një shkëlqim natyral mjaft të shëndetshem. Masës së krijuar mund t’i hidhni edhe disa pika limon, këtë mund t’a bëni gjithmonë nëse keni dëshirë.

Çfarë mendoni? Komentoni më poshtë...

Lajme të tjera...