Maskë me qumështMaskat me qumësht janë shumë të mira për të trajtuar lëkuren tuaj.

Maskë me qumështAto kaë efekt hidratues, zbardhues, si dhe padyshim që pastron poret tuaja duke zbardhur edhe pigmentin e lëkurës.

Kësaj radhe do t’ju paraqesim maskë me përbërës qumështin, i cili duke qënë se është shumë i shëndetshem për organzimin, kohët e fundit është zbuluar se ka efekt shumë të mirë edhe tek lëkura e fytyres.

Përbërësit;

1 filxhan kafeje Qumësht
Vezë
Mjaltë

Në një tas hidhni qumështin, vezën, mjaltin. Përzieni mirë me mikser të gjithë përbërësit së bashku dhe lërini të qëndrojë deri sa të vëreni që fytyra juaj ka marrë gjithë esencën dhe maska ka filluar të thahet.

Shperlani fytyren me ujë të vakët dhe me një krem me baza qumështi, pastaj në fund lyeni fytyren me një krem hidratues.

Çfarë mendoni? Komentoni më poshtë...

Lajme të tjera...