Sisley, koleksioni vjeshte/dimer 2012-13Sisley prezanton koleksionin e ri te veshjeve per vjeshte/dimer 2012-13, nje linje qe kete vit sjell nje stil casual shik qe stine pas stine eshte forca e nje brandi te suksesshem.

Sisley, koleksioni vjeshte/dimer 2012 13 Tamam ne kohe per festime Sisley kompleton propozimet e saj dimerore me nje seri modele fustanesh mini ne forma dhe materiale te vecanta, pa harruar stampa karakteristike, motive te ngjyrosura dhe nje stil bon ton, ku bie ne sy nje mood rock glam.

Pas propozimit te pranveres 2012, firma kthehet me propozimet e saj me nje seri look-u interesant, praktik dhe te lehte ne jeten e perditshme ashtu dhe ne raste te vecanta.

Koleksioni i ri sjell nje look me vija, por pa harruar theksin e forte tek look-u i perditshem. Te ndryshem outfit qe propozon Sisley, duke filluar nga ato me motive me pika dhe vija qe zbukurojne fundet e shkurter. Fustane mini te leshta, rrip ne mes, apo bluza oversize per tu kombinuar me jeans strec.

Kthehet nje stil i kerkuar bon ton, total white i perbere nga pantallona dhe kemisha me menge transparente, ndersa me shume vitet 70′ eshte look-u me fund te gjate dhe me tone te ngrohta si e verdha oker.

Por nuk mungojne edhe veshjet elegante per modelet e fustaneve, modele me materiale transparente, funstane te shkurter me stampa lulesh te pikturuara. Mbyllin koleksionin pelicet dhe kominoshet.

Çfarë mendoni? Komentoni më poshtë...

Lajme të tjera...